fot. PAP/Leszek Szymański

G. Schetyna blokuje M. Kidawę-Błońską?

Szef Platformy Obywatelskiej Grzegorz Schetyna blokuje Małgorzacie Kidawie-Błońskiej pieniądze na kampanię prezydencką – pisze „Wprost”. Jeden z rozmówców tygodnika mówi, że „Schetyna zionie nienawiścią do Kidawy-Błońskiej, bo przestała go słuchać”.

Od 14 grudnia Małgorzata Kidawa-Błońska jest oficjalną kandydatką Platformy Obywatelskiej na prezydenta Polski. Jednak – jak czytamy w dzisiejszej prasie – Kidawa-Błońska nie rozkręciła kampanii na dobre, bo Grzegorz Schetyna powiedział jej, że „na kampanię nie ma kasy, a partia ma długi”.

Jeden z rozmówców tygodnika „Wprost” podkreśla, że Grzegorz Schetyna blokuje Kidawie-Błońskiej pieniądze. Inny, że szef PO „zionie nienawiścią do Kidawy-Błońskiej, ponieważ – ku jego zaskoczeniu – przestała go słuchać”.

W tej sytuacji kandydatka Platformy nie może powołać sztabu wyborczego. Jest jednak szansa na pozyskanie przez Kidawę-Błońską środków na kampanię, bowiem pod koniec stycznia w partii odbędą się wybory nowego przewodniczącego.

Według informacji tygodnika, o tym, że obecny przewodniczący Platformy Obywatelskiej wstrzymuje pieniądze na kampanię, Kidawa-Błońska miała rozmawiać z Donaldem Tuskiem.

 

TV Trwam News

drukuj