Festyn Rodzinny Caritas z okazji Dnia Dziecka

Dziś łódzka Caritas organizuje festyn rodzinny w ramach Ogólnopolskiego Festynu Rodzinnego Caritas z okazji Dnia Dziecka „Bądźmy razem”. Po raz pierwszy impreza odbędzie się w Łasku. 

Caritas zaprasza do wspólnej zabawy dzieci i rodziców z terenu archidiecezji łódzkiej. Festyn ma charakter imprezy otwartej, niebiletowanej.

Ogólnopolski Festyn Rodzinny z okazji Dnia Dziecka organizowany jest w Łasku, na boisku przy Gimnazjum nr 1, przy ul. Narutowicza 28. Festyn rozpocznie się o godz. 14.00, odprawiona zostanie Msza święta w kolegiacie łaskiej, po której wyruszy Marsz dla Życia.

Marsz organizowany jest przez Fundację Życie, hasłem Marszu jest „Kierunek: Rodzina”.

– Celem Marszu jest zwrócenie uwagi nas samych, ale również decydentów na fakt, że w życiu codziennym, to rodzina powinna być priorytetem naszych działań i decyzji. Decydentom należy przypomnieć, że na nich spoczywa obowiązek tworzenia prawa, które chroni i wspiera instytucję rodziny. Rodzina powinna być polską racją stanu. Marsz będzie miał charakter kolorowego, radosnego korowodu – informują organizatorzy.

W Marszu uczestniczyć będą szczudlarze, dzieci z balonami. W trakcie Marszu przewidziany jest przystanek, podczas którego zaplanowano wystąpienie osób promujących rodzinę, ochronę życia.

Około godz. 16.00 na boisku CSiR w Łasku rozpocznie się festyn rodzinny. Na scenie wystąpią zespoły muzyczne i taneczne z Łaskiego Domu Kultury oraz nasi goście: „Full Power Spirit” i „The Bootels”.

Na placu przygotowane zostaną liczne atrakcje dla najmłodszych, ale także dla najstarszych uczestników: malowanie buzi, konkurs plastyczny, wata cukrowa, popcorn, kawa i herbata, duża plenerowa gra planszowa z pytaniami nt. Łasku i okolic, dmuchana zjeżdżalnia, trampolina, wóz straży pożarnej, wóz policyjny i koło fortuny. Zabawy z dziećmi i animacje prowadziła będzie artystyczna grupa KOT ZAGALSKI.

Podczas pikniku zbierane będą fundusze na cel charytatywny: zakup wózka inwalidzkiego dla Justyny.

Współorganizatorami wydarzenia są: Urząd Miejski w Łasku, Starostwo Powiatowe w Łasku i Parafia Niepokalanego Poczęcia NMP i św. Michała Archanioła w Łasku. Partnerem strategicznym jest Jerenimo Martins S.A. – właścicie sklepów sieci Biedronka, który ufunduje paczki dla dzieci.

caritas.pl/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl