fot. twitter.com/CaritasPolska

Wielkopolskie: zbiórka Caritas na środki dezynfekujące dla domów pomocy społecznej

Zbiórkę 60 tys. zł na zakup środków dezynfekujących dla czterech domów pomocy społecznej rozpoczęła w piątek poznańska Caritas. W ośrodkach, którym ma być udzielona pomoc, przebywa na stałe prawie 600 osób.

Zastępca dyrektora Caritas Poznań ks. Łukasz Łukasik poinformował w piątek, że zbiórkę uruchomiono na rzecz Domu Pomocy Społecznej w Wieleniu i trzech poznańskich placówek.

„We wszystkich czterech ośrodkach przebywa na stałe 589 podopiecznych, mieszkających w 382 pokojach. W placówkach pracuje 452 pracowników” – podał.

„Domy Pomocy Społecznej chcą chronić życie swoich podopiecznych i pracowników. Dla zapewnienia bezpieczeństwa, zużywają wiele środków dezynfekujących oraz ochronnych, jak maseczki, rękawiczki itp. Chcemy im pomóc. Koszt utrzymania higieny jednego podopiecznego to około 100 złotych” – przekazał ks. Łukasz Łukasik.

Dodał, że poznańska Caritas chce uzbierać na rzecz DPS-ów 60 tys. zł. Ks. Łukasz Łukasik podkreślił, że osoby starsze, niepełnosprawne i chore są w grupie najwyższego ryzyka zarażenia i śmierci spowodowanej wirusem SARS-CoV-2.

„Bez naszej pomocy, ci ludzie, mogą nie przeżyć. Są oni zdani na dobroć naszych serc. Nie zawiedźmy ich” – zaapelował ksiądz.

Zbiórkę można wesprzeć za pośrednictwem strony: https://caritaspoznan.pl/dps lub w formie tradycyjnego przelewu bankowego na konto poznańskiej Caritas.

PAP

drukuj