fot. https://pixabay.com/pl/photos/stopy-dziecka-nogi-baby-mi%C5%82o%C5%9B%C4%87-4260035/

[FELIETON] Nakaz, nie wybór

„Wybór, nie zakaz” – pod tym hasłem protestowali zwolennicy tzw. aborcji po przełomowym wyroku Trybunału Konstytucyjnego wzmacniającym ochronę życia w Polsce. To zresztą nadal jedno z ich najbardziej nośnych haseł, dlatego warto wspomnieć, że wprowadza ono podwójnie w błąd.

Przede wszystkim jest z gruntu fałszywe, gdyż wybór może dotyczyć np. tego, co zjemy dziś na kolację, albo na jaki film pójdziemy do kina, a nie życia drugiej, niewinnej osoby. Jaki argument miałby przemawiać za przyznaniem komukolwiek prawa do decyzji o zabóstwie takiej istoty? Chyba wyłącznie argument siły, bo w gruncie rzeczy tzw. aborcja nosi znamiona tak potępianej przez lewicę dyskryminacji. Nienarodzone dziecko jest dyskryminowane dlatego, że jest mniejsze/mniej inteligentne/chore. Nie brakuje głosów, że nie jest w ogóle człowiekiem, tylko np. pasożytem. Czy jednak podobnej argumentacji nie używali najpierw rasiści, mówiący o niższości Murzynów, czy nawet odmawiający im człowieczeństwa, a potem naziści czyniący to samo, tylko że względem Żydów?

Hasło „wybór, nie zakaz” jest jednak fałszywe jeszcze z jednego powodu – dlatego, że ludziom mającym je na ustach w istocie nie chodzi o rzeczywisty wybór między zabiciem dziecka lub pozostawieniem go przy życiu (jakkolwiek przerażająco to brzmi). Tak naprawdę powinno ono brzmieć „nakaz, nie wybór”, przy czym chodzi oczywiście o nakaz dokonania aborcji. Skąd taki wniosek? Otóż przed tygodniem „Gość Niedzielny” opublikował wywiad z Natalią Wiśniewską, która opowiedziała historię swojego syna, u którego podczas ciąży zdiagnozowano bezczaszkowie. Była to wada letalna, która wówczas mogła być podstawą do wykonania aborcji, jednak rodzice od razu odrzucili tę opcję. I właśnie za tę decyzję na Panią Natalię spadł olbrzymi hejt właśnie od osób, które ponoć walczą o wybór. Zamiast okazać wsparcie, nazywali ją sadystką, oskarżali o bezduszność i okrucieństwo. Jeśli więc ktoś miał jeszcze jakiekolwiek złudzenia, że chodzi o „wolny wybór”, powinien się ich wyzbyć, bo owy wybór jest tak wolny jak wybory za komuny.

Na tym jednak nie kończą się ostatnie „osiągnięcia” środowiska proaborcyjnego w Polsce. Inicjatywa „Aborcja Bez Granic” poinformowała, że w ciągu ostatniego roku za sprawą ich „pomocy” 44 tys. kobiet otrzymało możliwość zabicia swojego dziecka, zarówno w zagranicznych klinikach, jak i samodzielnie poprzez tabletkę poronną. Przedstawiciele tej zbrodniczej organizacji pochwalili się m.in., że dzięki nim uśmiercono dziecko w 37 tygodniu ciąży, a więc w 9 miesiącu! Jak zdegenerowanym człowiekiem trzeba być, żeby wyrażać dumę z takiego powodu?!

Przede wszystkim jednak jakim cudem ułatwianie i współudział w mordowaniu dzieci nienarodzonych, a także narażanie kobiet na niebezpieczeństwo, z jakim wiąże się „domowa aborcja farmakologiczna”, jest tolerowane przez nasze państwo? Dlaczego policja i prokuratura przymyka na to oczy? Jeśli mamy jakieś problemy z praworządnością, to właśnie w tym aspekcie.

Tymczasem w sytuacji, gdy potrzeba stanowczego przypominania i edukowania ludzi, że tzw. aborcja jest morderstwem, członkiem Papieskiej Akademii Życia zostaje proaborcyjna włosko-amerykańska ekonomistka Mariana Mazzucato, która m.in. krytykowała czerwcowy wyrok Sądu Najwyższego USA znoszący „konstytucyjne prawo do aborcji”. I nie była to jakaś pomyłka, tylko przemyślana decyzja. Przewodniczący Akademii, ks. abp Vincenzo Paglia (który ma swoje za uszami – odsyłam tu do mojego niedawnego felietonu pt. „Papieska Akademia Życia – ale czy za życiem?”) / udaje, że w ogóle nie ma żadnego problemu, a wręcz twierdzi, że nowa ekspert kierowanej przez niego instytucji „nigdy nie zajmowała stanowiska przeciwko życiu”. Poza tym w Akademii „jest miejsce na dyskusję ludzi wywodzących się z różnych środowisk”. Reszty tych tłumaczeń już nie przytoczę, bo to po prostu obrona czegoś, czego obronić w żaden sposób się nie da. Natrafniej tę całą sytuację podsumował na Twitterze ks. Mateusz Szewczyk – według takiego myślenia następnym krokiem powinno być mianowanie satanisty na członka Dykasterii Nauki Wiary. Śmieszne i przerażające zarazem.

Wojciech Grzywacz/radiomaryja.pl

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl