fot. PAP

Ewa Kopacz po rozmowie z prezydentem

Marszałek Sejmu Ewa Kopacz rozmawiała z prezydentem Bronisławem Komorowskim nt. stworzenia nowego rządu. Rozmowa będzie kontynuowana w poniedziałek. Po tym spotkaniu nastąpi desygnacja Kopacz na premiera.

Prasa informuje dziś o zmianach jakie ma zaproponować kandydatka PO-PSL na premiera. Jeden z dzienników ustalił nieoficjalnie, że szef MSZ Radosław Sikorski w rozmowie z Kopacz przyjął propozycję objęcia stanowiska marszałka Sejmu.

Polityk z władz PO mówi, że dotychczasowa marszałek Sejmu szukała osoby, która pogodzi różne środowiska w partii, jak i sprawnie wdroży pakiet ustaw „proobronnościowych”.

Poseł Beata Kempa, wiceprzewodnicząca KP Sprawiedliwa Polska wskazuje, że w PO trudno szukać ludzi, którzy dawaliby gwarancję należytego sprawowania wysokich urzędów państwowych.

– Radosław Sikorski pokazał, jak można sprawować rządy. Pokazały to taśmy prawdy. Jeżeli miałyby to być ponownie rządy osób, które sprawują je w restauracjach, to wiemy, jak będzie to wszystko wyglądało. Myślę, że dziś rolą opozycji będzie odwrócenie narracji, która odbywa się w mediach; mianowicie trzeba skończyć ze spekulacją tego „kto”, „gdzie”, „na jakim stanowisku”, a bardziej punktować i mówić, jakie najważniejsze kwestie powinniśmy dzisiaj rozwiązywać w naszym państwie. Jest to sprawa przede wszystkim bezpieczeństwa, embarga i tego, jak tracą na tym nasi rolnicy, a także sprawy gospodarcze – mówi polityk.

Z doniesień medialnych wynika też, że nowym ministrem sprawiedliwości w miejsce Marka Biernackiego, może zostać wicemarszałek Sejmu, Cezary Grabarczyk.

RIRM

drukuj