fot. PAP/EPA

Europosłowie rozpoczynają podsumowania swojej pracy w PE

Wybory do PE zbliżają się wielkimi krokami. Głosowanie zaplanowano na 26 maja. Tymczasem obecni europosłowie powoli podsumowują swoją pracę w Brukseli.

Aktywność europosłów można mierzyć za pomocą różnych metod – począwszy od liczby złożonych poprawek, skończywszy na udziale w głosowaniach podczas sesji plenarnych. Niektórzy wskazują, że udział w sesjach plenarnych i głosowaniach jest najważniejszym miernikiem aktywności europosłów. Istnieją jednak podmioty – na przykład MEP Ranking – gdzie punkty można zbierać też za działalność europosła na Twitterze. Dla europosłanki Beaty Gosiewskiej MEP Ranking, o którym dyskutuje się również w Polsce, nie jest miarodajnym wyznacznikiem jakości jej pracy w PE.

– MEP Ranking wielokrotnie wykorzystywany jest do brudnej przedwyborczej walki politycznej. Ja jako poseł do PE przez pięć lat nie opuściłam żadnej sesji plenarnej. Brałam też udział w prawie każdym głosowaniu podczas sesji plenarnych – zaznaczyła Beata Gosiewska.

– Nic nie mówimy o podmiotach, które tworzą rankingi dotyczące pracy posłów do PE, które są całkowicie fałszywe przy użyciu hańbiących i subiektywnych kryteriów i które to podmioty mogą wpłynąć na wyniki wyborów do PE za cztery miesiące. Kto jest właścicielem tych podmiotów? Kto je kontroluje i nadzoruje? Kto opracowuje algorytmy i jaka jest ich motywacja – mówił podczas ostatniej sesji w Strasburgu portugalski poseł Nuno Melo.

Z kolei europoseł Czesław Hoc podkreślił, że w tej instytucji można pracować długo nawet nad jednym raportem.

– Od ponad dwóch lat pracowałem intensywnie w PE nad legislacyjnym raportem ustanawiającym Europejską Agencję Bezpieczeństwa i Zdrowia w Pracy. W styczniu tego roku miałem przyjemność podpisać, w obecności pana przewodniczącego PE Antonio Tajaniego i przedstawiciela prezydencji rumuńskiej, akt prawny powołujący Europejską Agencję Bezpieczeństwa i Zdrowia w Pracy – powiedział.

Wybory do PE odbędą się 26 maja. Przed pochopnym osądem poziomu aktywności danego europosła warto zasięgnąć szczegółowych informacji na temat jego działalności.

TV Trwam News/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl