fot. Marek Borawski/Nasz Dziennik

Nowy układ sił w Parlamencie Europejskim?

Jarosław Kaczyński, prezes Prawa i Sprawiedliwości, wyraził nadzieję, że wygrana prawicy we Włoszech może być początkiem zmiany kursu w całej Unii. Polityk oczekuje zmiany układu sił w Parlamencie Europejskim po 2024 roku.

Pod koniec września we Włoszech odbyły się wybory parlamentarne.  Zwycięstwo odniósł blok centroprawicy. Najwięcej głosów uzyskała partia „Bracia Włosi” Giorgii Meloni.

– To jest na pewno bardzo ważny fakt oraz, o czym wiem, bardzo mocne przeciwdziałanie, żeby z tego faktu nie wynikły daleko idące konsekwencje. Ja wierzę w to, że one jednak wynikną, bo sytuacja zmienia się także w innych państwach – powiedział Jarosław Kaczyński.

Mówiąc o konsekwencjach, prezes PiS wskazał na zmianę kursu UE. Europę bowiem – jak mówił polityk – opanowało dziś ideologiczne szaleństwo, które w parze szło z niemieckimi dążeniami do dominacji. Powoli jednak ulega to zmianie.

– Oczy zaczynają się troszkę otwierać i miejmy nadzieję, że ten proces pewnego dnia przyniesie już bardzo daleko idącą zmianę. To będzie korzystne dla Europy i Polski – podkreślił prezes Prawa i Sprawiedliwości.

Jarosław Kaczyński wyraził oczekiwanie, że dobrym bodźcem będą także najbliższe wybory do europarlamentu.

– W tej chwili dominacja lewicy, często lewicy skrajnej i zupełnie oderwanej od rzeczywistości, jest tam bardzo silna. Krótko mówiąc, będzie szansa na zmianę kursu Unii Europejskiej, że ona powróci do tego, co było podstawą jej powołania – podsumował Jarosław Kaczyński.

Wybory do Parlamentu Europejskiego odbędą się w 2024 roku.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl