fot. pixabay.com

Europosłowie będą debatować nt. mediów w Polsce i ogłoszenia UE „strefą wolności osób LGBT”

Konferencja Przewodniczących Parlamentu Europejskiego ostatecznie zaakceptowała agendę europosłów, którą politycy będą realizować w przyszłym tygodniu przez cztery dni. W porządku obrad nie zmieniono m.in. tytułu środowej debaty, który brzmi: „Próby uciszenia przez rząd wolnych mediów w Polsce, na Węgrzech i w Słowenii”. Rada i Komisja wydadzą również oświadczenia w sprawie ogłoszenia Unii Europejskiej „strefą wolności dla osób LGBT”.

Współprzewodniczący Europejskich Konserwatystów i Reformatorów, włoski europoseł Raffaele Fitto, starał się, aby Parlament zajął się problemem rosnącej nietolerancji wobec wspólnoty chrześcijańskiej w Europie, w tym sprawą niepokojącego wzrostu liczby zniszczonych, zbezczeszczonych i spalonych kościołów oraz symboli chrześcijańskich. Jak się okazało – bezskutecznie. Debata nie będzie przedmiotem przyszłotygodniowego posiedzenia Parlamentu Europejskiego. Zdecydowała o tym większość parlamentarna.

Europosłowie chcą za to rozmawiać np. na temat praw osób LGBT w Unii Europejskiej. Tak się składa, że Europejską Partię Ludową opuszcza węgierski Fidesz, zatem będzie okazja do porozmawiania na ten temat podczas sesji.

– W przyszłym tygodniu Europarlament zajmie się rezolucją, która mówi, że Unia Europejska ma stać się obszarem wolności dla ludzi LGBT. Tymczasem właśnie otrzymałem list od premiera Węgier Victora Orbána, w którym – po odejściu jego partii Fidesz z Europejskiej Partii Ludowej (tam gdzie jest PO i PSL) – pisze, że chce budować nowe europejskie prawo demokratyczne, zapewniające dom obywatelom Europy. Obywatelom, którzy nie chcą imigrantów i wielokulturowości, nie zeszli do szaleństwa LBTQ, bronią chrześcijańskich tradycji Europy, szanują suwerenność narodów i postrzegają swoje narody nie jako część przeszłości, ale jako część przyszłości. Mamy zatem wybór – oznajmił europoseł Ryszard Czarnecki.

Sesja PE zakończy się w przyszły w czwartek.

Dawid Nahajowski/RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl