fot. PAP/Radek Pietruszka

B. Szydło: To nie porażka, to zwycięstwo

To nie porażka, to zwycięstwo; pokazaliśmy, że Polska jest pełnoprawnym, podmiotowym członkiem Unii Europejskiej – powiedziała premier Beata Szydło po powrocie z Brukseli. W piątek wieczorem szefową rządu na lotnisku powitał prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński.

Premier Beata Szydło podkreślała, że polska delegacja przeżywała w Brukseli niełatwe chwile. Walczyliśmy rzeczywiście o sprawy Polski, o zasady – dodała.

– To nie jest porażka, to jest zwycięstwo. Pokazaliśmy, że Polska jest pełnoprawnym, podmiotowym państwem, dumnym państwem, które jest członkiem Unii Europejskiej. Zależy nam na tym, żeby Unia Europejska była zjednoczona, żeby się rozwijała i na pewno Polska zrobi wszystko, żeby tak było. Walczymy o sprawy Polski i Polaków – zaznaczyła premier Beata Szydło.

Przyjechaliśmy z kwiatami, bo jesteśmy dumni z naszej premier – mówił prezes PiS Jarosław Kaczyński. Polityk podkreślił, że Beata Szydło broniła polskiej sprawy w sposób, który pozostanie w naszej pamięci i historii.

Pani premier Beata Szydło pokazała, że jest osobą na miarę tego czasu. Czasu, w którym Polska odbudowuje się. Odbudowuje się wewnętrznie i odbudowuje się także na arenie międzynarodowej. I każdy, kto coś z polityki naprawdę rozumie, doskonale wie, że tak właśnie jest – akcentował prezes PiS.

W trakcie szczytu przywódcy państw Unii Europejskiej ponownie wybrali Donalda Tuska na przewodniczącego Rady Europejskiej. Decyzja zapadła w głosowaniu na szczycie UE w Brukseli.

Przeciwko Tuskowi wypowiedział się tylko polski rząd, który na stanowisko szefa Rady Europy zgłosił innego kandydata: europosła Jacka Saryusz-Wolskiego. Premier odmówiła poparcia konkluzji czwartkowego szczytu UE.

RIRM

drukuj