fot. PAP/Rafał Guz

E. Kruk: Chcemy powracać do korzeni UE, opartych na wartościach, które ufundowały naszą cywilizację

Jako PiS chcemy powracać do korzeni UE, opartych na wartościach, które ufundowały naszą cywilizację – zadeklarowała poseł Prawa i Sprawiedliwości Elżbieta Kruk. Kandydatka partii rządzącej w wyborach do Parlamentu Europejskiego podkreśliła, że nowa „Piątka” Prawa i Sprawiedliwości to też cele realizowane na drodze do Europy.

Polityk odniosła się w ten sposób w Polskim Radiu do zarzutów Koalicji Europejskiej o tym, że jej partia przed wyborami do europarlamentu koncentruje się tylko na wyborach krajowych, nie rywalizując przy tym o wartości europejskie.

Poseł Elżbieta Kruk wskazała, że jej ugrupowanie będzie podkreślało te wartości, ale nie będzie na nich opierać konkurencji z Koalicją Europejską. Dodała, że nie bardzo wiadomo, jakie wartości europejskie reprezentuje opozycja. Być może – jak mówiła – chodzi tu o rewolucję obyczajową.

Elżbieta Kruk wskazała, że dla PiS drogą do Europy jest droga do dobrobytu Polaków, o czym może rozmawiać. Poseł mówiła też o powrocie do korzeni UE.

– Pokazujemy czynami i naszym działaniem, że jesteśmy partią wiarygodną. Nigdy nie zapowiadaliśmy i nie mówiliśmy o polexicie. Chcemy zmieniać Unię Europejską i powracać do jej korzeni, gdzie zakładano – tak, jak mówię – bo jest jeszcze art. 3, w którym mowa jest o dobrobycie narodów, ale wszystkich narodów. Nasza ostatnia „Piątka” to też są cele, które realizujemy w drodze do Europy – powiedziała Elżbieta Kruk.

Polityk wyraziła też nadzieję, że po majowych wyborach układ sił w PE ulegnie zmianie, a partie konserwatywne dojdą do większego głosu. Elżbieta Kruk wskazała przy tym, że widać już powoli, iż obywatelom UE nie podoba się odejście od wartości i celów, na których tworzona była Wspólnota.

RIRM

drukuj