PiS przedstawiło pomysły zmian prawa podatkowego

Prawo i Sprawiedliwość zaprezentowało projekty zmian w podatkach. Dzięki nim – jak mówią politycy tej partii – budżet państwa ma zyskać 19 mld złotych z podatku VAT, 4,1 mld złotych z podatku CIT i ok. 3,5 mld złotych z podatku od sklepów wielkopowierzchniowych.

Do tematu podatków odnosi się także najnowszy spot Prawa i Sprawiedliwości, opublikowany w internecie. Wiceprezes PiS-u Beata Szydło przekonuje w nim, że „tylko na wyłudzeniach podatku VAT rocznie polski budżet traci ok. 30 mld złotych”.

– Tracimy 30 mld zł rocznie dlatego, że rząd wzrusza ramionami i mówi, że tego złego prawa podatkowego nie da się naprawić. Nie można wzruszyć ramionami i mówić, że nic nie da się z tym zrobić. Trzeba wprowadzić proste, uczciwe prawo, które będzie uszczelniało system podatkowy, ale które będzie przede wszystkim proste i zrozumiałe dla przeciętnego podatnika, ale też będzie łatwo egzekwowalne dla urzędników, którzy dzisiaj próbują walczyć z tą patologią – zaznacza Beata Szydło.  

Zmiany w podatku VAT proponowane przez PiS zakładają m.in. stworzenie Centralnego Rejestru Podatników czy zlikwidowanie możliwości realizacji płatności podatkowych w innych okresach niż miesięczne. Główna zmiana w podatku CIT, to obniżenie jego stawki z 19 do 15 proc. dla małych firm.

Partia przewiduje też możliwość wprowadzenia w Polsce podatku bankowego. Ponadto propozycją PiS-u jest też wprowadzenie dwuprocentowej stawki podatku dla sklepów o powierzchni handlowej powyżej 250 m2.

Zobacz spot:

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl