Rejentówka: 20. Bieg Niepodległości

W Rejentówce koło Radzymina po raz 20. odbędzie się dziś Bieg Niepodległości. Wydarzenie jest związane z Narodowym Świętem Niepodległości, jednak  – jak informuje „Nasz Dziennik” – ze względu na pogodę zorganizowano je dokładnie miesiąc wcześniej.

O godz. 10.00 w kaplicy w Rejentówce sprawowana będzie Eucharystia. Następnie młodzież gimnazjalna uczestnicząca w biegu odprowadzona będzie na swoje dystanse.

Dziewczynki z klas 1 biegną po 300 m, chłopcy 400 m. Najdłuższy dystans do pokonania mają trzecioklasiści – to 1300 m.

Ks. Stanisław Kuć, proboszcz parafii pw. Przemienienia Pańskiego w Radzyminie i jeden z organizatorów biegu, podkreśla, że przedsięwzięcie cieszy się dużym zainteresowaniem.

– Jest to projekt bardzo dobrze zaprogramowany i odbierany przez społeczeństwo – które widząc swoje dzieci, szczególnie zdobywające miejsca uhonorowane nagrodami, cieszy się z tego, co tam się dzieje. Każde dziecko otrzymuje znaczek. W tym roku on jest z marszałkiem Piłsudskim. Dziecko może go sobie dumnie przypiąć,  sygnalizując, że brało udział w Biegu Niepodległości. Jest bardzo dużo ludzi, którzy specjalnie przyjeżdżają, żeby przeżyć ten bieg – zaznacza ks. Stanisław Kuć.

W Biegu uczestniczą także sportowcy m.in. bokserzy. Po zawodach to oni wręczą medale wygranym. Nie zabraknie również poczęstunku – grochówki czy kiełbasek pieczonych w ognisku.

RIRM

drukuj