Senat zadecyduje ws. kandydatury A. Bodnara na RPO

Senat zdecyduje dziś, czy dr Adam Bodnar będzie  nowym Rzecznikiem Praw Obywatelskich. Kandydat Platformy Obywatelskiej i Sojuszu Lewicy Demokratycznej został wybrany przez Sejm 24 lipca. Jego kandydatura wzbudza wiele kontrowersji.

Adam Bodnar od początku nie ukrywał swoich lewackich poglądów. Zasłynął w mediach słowami poparcia m.in. dla związków dewiantów seksualnych. Pozytywnie wypowiadał się także o adopcji dzieci przez homoseksualistów.

Według jednego z dzienników, Bodnar już korzysta z porad specjalistów od PR-u. Z informacji gazety wynika, że w kontaktach Bodnara z mediami pośredniczy Monika Janowska-Mleczko. Szczegóły ich współpracy nie są jednak znane.

Senator Jan Maria Jackowski podkreśla, że Adam Bodnar jest kandydatem ideologicznym. Zapowiedział, że Prawo i Sprawiedliwość nie udzieli mu poparcia.

– Pan doktor Bodnar jest zwolennikiem rozwiązań, które trudno pogodzić z budowaną na fundamencie chrześcijaństwa tradycją kultury Polskiej. Z jednej strony podkreśla, że będzie stał na straży Konstytucji, a więc ochrony takich rozwiązań, jak instytucja małżeństwa, która jest wyraźnie zapisana w Konstytucji, ale z drugiej strony prezentuje poglądy, które są absolutnie związane z inną wizją społeczeństwa, z przemianami o charakterze genderowym. Z tego powodu sądzę, że wszyscy parlamentarzyści Prawa i Sprawiedliwości, a także część parlamentarzystów innych ugrupowań, nie poprze tej kandydatury – powiedział senator.

Podstawowym zadaniem RPO jest stanie na straży wolności oraz praw człowieka i obywatela określonych w Konstytucji i innych przepisach prawa.

RIRM

drukuj