fot. flickr.com

Dziś część matematyczno-przyrodnicza testu gimnazjalnego

Uczniowie III klas gimnazjów w całym kraju przystąpią dziś do egzaminu, który ma sprawdzić ich wiedzę matematyczno-przyrodniczą. Wczoraj zmierzyli się z częścią humanistyczną.

Egzamin rozpocznie się o godz. 09.00 i będzie składał się z dwóch bloków. W pierwszym sprawdzona zostanie wiedza z nauk przyrodniczo biologicznych, chemii, fizyki i geografii. Po przerwie, w drugim bloku, uczniowie będą rozwiązywać zadania z matematyki.

Dariusz Kruca, dyrektor Zespołu Szkół Katolickich im. Jana Pawła II w Gdyni mówi, że egzamin gimnazjalisty to najważniejszy sprawdzian w ich dotychczasowym cyklu edukacyjnym. Przygotowania do niego trwają przez całe gimnazjum – dodaje.

– Przygotowania do egzaminu trwają rzeczywiście trzy lata. Już od 1 września, gdy uczniowie rozpoczynają naukę w pierwszej klasie wszystkie nasze działania edukacyjne są skierowane ku finałowi, którym jest egzamin gimnazjalny. Zanim uczniowie zaczną przygotowywać się w klasie trzeciej do egzaminu, przechodzą przez próby, które organizujemy przede wszystkim w klasie trzeciej, ale odbywają się one także w klasie drugiej, a nawet pierwszej. Dokonujemy szczegółowej analizy wyników z lat ubiegłych, co pomaga nam ukierunkować nasze działania tak, aby były one jak najbardziej skuteczne – wyjaśnia Dariusz Kruca.

Wyniki egzaminu uczniowie poznają w czerwcu. Jutro uczniowie przystąpią do ostatniej części egzaminu z język obcego.

RIRM

drukuj