Dr M. Soboń: niemiecka polityka ws. uchodźców zawiodła

Polityka Niemiec dotycząca uchodźców w Europie zawiodła i potrzebne są nowe rozwiązania – ocenił politolog dr Marcin Soboń. Kryzys migracyjny będzie jednym z tematów rozpoczynającego się dziś w Brukseli dwudniowego szczytu Unii Europejskiej.

Polskiej delegacji przewodniczy premier Beata Szydło.

Politolog dr Marcin Soboń zaznaczył, że jak na razie Europa jest oblegana przez imigrantów i nie widać rozwiązania tego problemu.

– Statystyki za 2015 rok nie są korzystne, bo do samych Niemiec napłynęło ponad milion uchodźców z Syrii. Można więc powiedzieć, że Europa jest pod oblężeniem, a pomysłu na rozwiązanie tej drażliwej kwestii nie ma. Zresztą Angela Merkel sama powiedziała, że w tej chwili ze 160 tys. uchodźców syryjskich, którzy mieli być rozparcelowani pomiędzy poszczególne państwa Unii Europejskiej, udało się to zrobić tylko w przypadku tysiąca osób. Polityka Niemiec na tej płaszczyźnie niestety zawiodła zupełnie i należy szukać innych rozwiązań – podkreślił dr Marcin Soboń.

W trakcie obrad ma też zostać uzgodnione porozumienie z Wielką Brytanią w sprawie dalszego członkostwa tego kraju w Unii Europejskiej.

Porozumienie ma dotyczyć zmiany w zasadach swobodnego przepływu osób w UE, w tym ograniczenia dostępu do zasiłków dla imigrantów z innych państw unijnych czy wzmocnienia roli parlamentów narodowych.

Przed szczytem odbędzie się spotkanie przywódców państw Grupy Wyszehradzkiej z udziałem premiera Słowenii.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl