fot. Marek Borawski/Nasz Dziennik

Domowy uniwersytet dla każdego w WSKSiM

Wyższa Szkoła Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu organizuje kolejny kurs internetowy: Akademickie Spotkania z Mistrzami. Tegoroczna tematyka to „Najnowsza historia Polski”. Propozycja skierowana jest do wszystkich, począwszy od uczniów szkół średnich.

W gronie wykładowców znajdują się specjaliści od historii najnowszej. Są nimi m.in.: prof. dr hab. Mieczysław Ryba,  prof. dr hab. Andrzej Nowak, prof. dr hab. Wojciech Polak oraz prof. dr hab. Mirosław Piotrowski. Ich celem będzie odkrywanie przed uczestnikami nieznanych lub zakłamanych faktów z historii naszej Ojczyzny. Kurs stworzy możliwość nowego spojrzenia na polską przeszłość.

Kształcenie na odległość pozwoli na zgłębienie takich tematów, jak:

– Stosunki polsko-rosyjskie 1917-2016.

– Stan wojenny w Polsce – geneza, okoliczności, przebieg.

– Solidarność – związek zawodowy czy ruch społeczny 1980 – 1989.

– Wątpliwości dotyczące śmierci ks. Jerzego Popiełuszki.

– Znaczenie obchodów milenijnych w czasach PRL.

– Przemiany społeczno-polityczne w Polsce na przełomie lat 80. I 90. XX wieku.

– Antychrześcijańskie ideologie w XX wieku.

– Katolicy świeccy w PRL-u.

Wykłady prezentowane będą przez internet z wykorzystaniem wirtualnej tablicy. Po każdym z nich uczestnicy szkolenia będą mogli wziąć udział w dyskusji głosowej (tzw. liveroom) lub pisanej (chat).

Na zakończenie kursu przewidziany jest weekendowy zjazd w kampusie WSKSiM położonym przy zatoce Wisły. Termin składania podań do 7 marca 2016 roku. Szczegółowe informacje i zapisy pod nr tel. (56) 610 72 12 lub na stronie internetowej www.wsksim.edu.pl.

***

24 lutego br. w WSKSiM odbędzie konferencja: „Znaczenie chrztu Polski w dziejach ojczyzny”. Wpisuje się ona w cykl inicjatyw WSKSIM związanych z obchodami 1050. rocznicy Chrztu Polski.

[Czytaj więcej]

RIRM

drukuj