Dochody z prostytucji, przemytu i narkotyków częścią PKB

Prostytucja, przemyt i handel narkotykami od przyszłego roku ma być wliczany do dochodu narodowego krajów europejskich a więc również Polski.

Zmiana definicji zwiększy PKB i wpłynie na jego relację do długu, może też zmienić wielkość naszej składki do Unii Europejskiej. Poseł Zbigniew Kuźmiuk – ekonomista akcentuje, że ta informacja jest szokująca.

– Jeżeli mówimy o działalności kwestionowanej przez prawo, czyli działalności przestępczej, to do tej pory w naszym prawie podatkowym było tak, że państwo nie osiągało z tego pożytku. Rozumiem, że kolejnym krokiem po decyzji dotyczącej sposobu liczenia PKB, być może będzie próba opodatkowania tego rodzaju działalności. Może zdecydowano się na taki ruch z tego względu iż PKB w krajach UE idzie w dół, a potrzebna jest za wszelką cenę poprawa statystyki. Jest to wręcz szaleństwo idące w fatalną stronę. Mam nadzieję, że Polska tego rozwiązania nie wprowadzi – powiedział poseł Zbigniew Kuźmiuk.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl