Dobiegły końca kolejne letnie warsztaty w WSKSiM

Letnie warsztaty w Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu dobiegły końca. Zwieńczeniem wydarzenia była uroczysta Msza św., której przewodniczył dyrektor i założyciel Radia Maryja o. Tadeusz Rydzyk CSsR.

Młodzież na warsztaty przyjechała z różnych zakątków Polski i świata, aby pod okiem ekspertów zgłębiać tajniki pracy dziennikarza.

– Te warsztaty dały mi możliwość postrzegania świata inaczej – mówiła jedna z uczestniczek warsztatów.

Postrzegania świata pełnego medialnych manipulacji. Tego, jak ją rozpoznać i jak sobie z nią radzić, młodzi uczyli się od ekspertów. Warsztaty w WSKSiM to także zajęcia z filozofii, politologii, kulturoznawstwa, informatyki, tańca i muzyki.

– Grałam na warsztatach w orkiestrze na skrzypcach. To był pierwszy raz, kiedy grałam w orkiestrze, ponieważ zawsze uczyłam się w domu lub prywatnie. To naprawdę niesamowite przeżycie grać z całą orkiestrą. Z trąbkami, saksofonami, z fletami, ze skrzypcami, z wiolonczelą i z ogromnym chórem – akcentowała Emilia, uczestniczka warsztatów muzycznych.  

Efekty warsztatów muzycznych można było usłyszeć podczas niedzielnej Eucharystii w sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II. Młodzież od czwartku ćwiczyła pod okiem muzyków z zespół LUMEN.

– Młodzi z tego miejsca wyjeżdżają rozpromienieni, radośni i szczęśliwi. Myślę, że to jest coś bardzo dobrego, to, co tutaj się wydarzyło przez te kilka dni – podkreślał Zbigniew Małkowicz, kierownik zespołu LUMEN.

Do poszukiwania dobra, dobrych wzorców i zaproszenia Boga do swojego życia – zachęcał młodzież dyrektor i założyciel Radia Maryja o. Tadeusz Rydzyk CSsR.

– Nie było Boga w komunizmie i zobaczcie, co było dozwolone? Co robił Stalin i inni? Nie było Boga w nazizmie i zobaczcie, co było? A teraz w Polsce też krzyczą, że nie ma Boga i nie chcą Boga i zobaczcie, do czego to zmierza? Różne są zarazy na świecie, ale na wszystko jest lekarstwo. Lekarstwem jest Pan Bóg i bycie z nim. Tego życzę każdemu, na co dzień – mówił o. Tadeusz Rydzyk CSsR.

Wielu uczestników warsztatów wybiera później studia w Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej. Działająca od 18 lat uczelnia oferuje różne kierunki studiów licencjackich, inżynierskich, magisterskich i podyplomowych.

TV Trwam News/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl