fot. https://www.facebook.com/AKSiMTorun

W AKSiM w Toruniu ruszyły zapisy na studia magisterskie z pielęgniarstwa

Akademia Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu otrzymała zgodę na utworzenie studiów drugiego stopnia na kierunku pielęgniarstwo. Decyzję w tej sprawie podpisał minister edukacji i nauki, prof. Przemysław Czarnek. 

Od kilku lat w Akademii Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu dostępne są studia pierwszego stopnia z pielęgniarstwa. Studia magisterskie na tym kierunku ruszą już w październiku bieżącego roku.

Program nauczania obejmie zagadnienia m.in. z zakresu nauk społecznych, zaawansowanej praktyki pielęgniarskiej oraz badań naukowych. Studenci będą mieli możliwość odbywania praktyk m.in. na oddziałach intensywnej terapii, chirurgii, neurologii i położnictwa.

Dziekan AKSiM, prof. Dorota Żuchowska, podkreśliła, że studia magisterskie będą uzupełnieniem specjalistycznej wiedzy dla osób pracujących już w zawodzie.

– To są przedmioty dotyczące opieki zdrowotnej i edukacji terapeutycznych w chorobach przewlekłych, takich jak nowotwory, zaburzenia układu nerwowego, cukrzyca, niewydolność oddechowa. Mamy specjalistyczne wykłady i ćwiczenia, które na pewno pomogą w pracy zawodowej. Jest grupa praktyk, które obejmują m.in. kwestie zarządzania, bo już pielęgniarka z tytułem magistra ma prawo awansować, ma prawo być oddziałową w jednostkach ochrony zdrowia – w szpitalach czy innych instytucjach – mówiła dziekan AKSiM.

Toruńska Akademia może poszczycić się doskonałym zapleczem do kształcenia kadr pielęgniarskich.

– Nasza uczelnia proponuje nowoczesną bazę dydaktyczną, obejmującą pracownie opieki pielęgniarskiej, które też będą służyć do zajęć specjalistycznych na studiach magisterskich, ale mamy również podpisany szereg umów na zajęcia praktyczne i praktyki zawodowe – wskazała prof. Dorota Żuchowska.

Umowy w tej kwestii uczelnia podpisała z licznymi placówkami jak Wojewódzki Szpital Zespolony im. Ludwika Rydygiera, Specjalistyczny Szpital Miejski im. Mikołaja Kopernika, a także zakłady pielęgnacyjno-opiekuńcze, hospicja, domy pomocy społecznej, przychodnie czy żłobki.

W AKSiM trwa już rekrutacja na studia pierwszego i drugiego stopnia na kierunkach: pielęgniarstwo, dziennikarstwo, politologia i informatyka medialna. W swojej ofercie uczelnia ma także studia prawnicze oraz informatyczne. Więcej informacji można znaleźć na [stronie internetowej] AKSiM.

O rozwoju kierunku pielęgniarstwo na toruńskiej uczelni mówił we wtorkowych „Aktualnościach dnia” kierownik Instytutu Nauk o Zdrowiu AKSiM, dr n. med. Rafał Spachacz. [słuchaj] [czytaj]

RIRM/radiomaryja.pl

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl