Dewastacja wystawy antyaborcyjnej w Gliwicach

W Gliwicach doszło do dewastacji wystawy antyaborcyjnej „Wybierz życie”. Od dwóch tygodni ekspozycja ta była prezentowana w Gliwicach-Sośnicy.

W czwartek wieczorem nieznani sprawcy zniszczyli znaczną część wystawy. Marcin Lach, prezes regionalnej komórki Fundacji PRO w Gliwicach, powiedział, że dokonane zniszczenia będzie można na szczęście naprawić.

– Wystawa składała się z ośmiu plakatów. Pięć plakatów jest poważnie uszkodzone. Pozostałe nadają się do naprawy. Po raz pierwszy, rusztowania zostały zniszczone. Wcześniej zwykle kończyło się na pocięciu plakatu nożami. Tym razem stalowe rusztowania zostały pogięte z użyciem wielkiej siły – powiedział Marcin Lach.   

Policja wszczęła już śledztwo w tej sprawie. Jednak jak dowiedzieli się wolontariusze Fundacji na ujęcie przestępców nie ma żadnych szans.

Jak dodaje Marcin Lach, to nie pierwszy tego typu akt wandalizmu wymierzony w obronę życia. Główną przyczyną agresji jest pokazywanie bezdyskusyjnej prawdy o aborcji.

– Domyślamy się, że do takiej agresji może skłaniać pokazywanie prawdy o aborcji. Prawdy, często ukrywanej w mediach, o której nikt nie mówi. Również pokazywanie prawdy, o której nie da się w żaden sposób dyskutować. Zdjęcia o aborcji wywołują agresję ludzi, którzy nie chcą się z tą prawdą zgodzić – powiedział Marcin Lach.

Fundacja PRO – Prawo do życia zorganizowała dotąd w całej Polsce ponad 200 wystaw „Wybierz Życie”. Badania pokazują, że ma ona realny wpływ na stosunek opinii publicznej do kwestii aborcji.

Wypowiedź Marcina Lacha


Pobierz Pobierz

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl