fot. flickr

Senat USA będzie dzisiaj głosował nad ustawami o powstrzymaniu dzieciobójstwa oraz późnych tzw. aborcji

Amerykański Senat będzie dzisiaj głosował nad ustawami o powstrzymaniu dzieciobójstwa oraz późnych tzw. aborcji. Procedowane przepisy mogą uratować życie dziesiątkom tysięcy zarówno nienarodzonych, jak i uroczonych dzieci.

Mowa o dwóch projektach republikańskich senatorów: o ochronie dziecka nienarodzonego przed bólem oraz o ochronie żywo urodzonych, ocalonych z aborcji.

Pierwsza ustawa zakazuje zabijania poczętych dzieci po 20 tygodniu. Wyniki wielu badań stwierdzają, że dziecko już jest zdolne do odczuwania bólu.

Republikanie w Kongresie już raz usiłowali uchwalić ustawę o ochronie żywo urodzonych noworodków, jednak zablokowali to Demokraci.

Za powstrzymaniem późnych aborcji od dawna opowiada się prezydent Donald Trump – przypomina dyrektor Human Life Europa Ewa Kowalewska. Dodaje, że dzisiejsze głosowanie, choć raczej zablokują je demokraci, jest sygnałem dla Amerykanów.

– Około 70 proc. Amerykanów uważa, że te przypadki, kiedy zabija się dziecko w szóstym, siódmym, ósmym, dziewiątym miesiącu ciąży, jest nie do wytrzymania. Handluje się organami tych dzieci. To są po prostu kolejne skandale. W momencie, kiedy demokraci starają się pokazać, że aborcja to jeden z ich podstawowych celów, jeżeli będzie głosowanie w Senacie nad tymi ustawami dotyczącymi powstrzymania dzieciobójstwa i tego, żeby zabijać dziecko wtedy, go nie boli, to jest pierwszy krok rozplatania tej wielkiej liny. Natomiast demokraci mają tam również trzech swoich kandydatów. Będzie to świetna okazja, by pokazać społeceństwu, jak oni do tego podchodzą – wskazuje Ewa Kowalewska.

Ponad rok temu gubernator Nowego Jorku podpisał ustawę stanową, która legalizuje tzw. aborcję aż do urodzenia,  pozwala na zaniechanie opieki medycznej nad żywo urodzonymi dziećmi, a nawet na ich uśmiercenie. Natomiast stan Wirginia otwarcie zaproponował legalne zabijanie żywo urodzonych dzieci po aborcji.

Według jednego z instytutów, który współpracuje z lobby aborcyjnym, corocznie w USA dokonuje się ponad 12 tys. aborcji po 20 tygodniu ciąży.

RIRM

drukuj