Debata o przyszłości szkolnictwa

W centrum dialogu społecznego w Warszawie trwa debata pt. „Dokąd zmierza oświata w Polsce – szanse i zagrożenia dla polskiej oświaty w kontekście proponowanych zmian”.

Nad przyszłością polskiego szkolnictwa debatuje Sekcja Krajowa Oświaty i wychowania NSZZ Solidarność.

W spotkaniu oprócz związkowców biorą udział przedstawiciele świata nauki, samorządowcy, parlamentarzyści i przedstawiciele resortu oświaty.

Chcemy żeby ta debata była bardzo czytelnym głosem – zarówno ws. ustawy o oświacie jaki i zmianach w karcie nauczyciela   – powiedziała Teresa Misiuk, wiceszefowa Sekcji Krajowej Oświaty i wychowania NSZZ Solidarność. Alarmuje, że w wyniku proponowanych zmian może dojść m.in. do niekontrolowanej prywatyzacji szkół.

– Ogromnym zagrożeniem jest propozycja aby zmieść limit uczniów szkół do przekazania szkoły do prowadzeni a innym podmiotom czy to prawnym, czy osobom fizycznym. To jest bardzo szerokie otwarcie drzwi do wręcz niekontrolowanej prywatyzacji w szkole. Problemów w oświacie jest bardzo dużo. Mamy świadomość, że ta dzisiejsza debata wszystkiego nie wyczerpuje, bo np. dziś nie poruszmy w ogóle problemu podstawy programowej kształcenia ogólnego. W tej chwili bardzo istotne jest to, aby zastopować niekorzystny proces, który doprowadzał do zupełnego zachwiania równowagi między organami prowadzącymi placówki  oświatowe i organami sprawującymi nadzór pedagogiczny – powiedziała Teresa Misiuk.

RIRM 

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl