fot. PAP/Paweł Supernak

D. Tusk kandydatem opozycji na premiera

Donald Tusk będzie kandydatem Koalicji Obywatelskiej, Trzeciej Drogi i Lewicy na premiera. Liderzy tych ugrupowań potwierdzili to podczas konferencji prasowej. Na razie nie wiadomo jednak, komu prezydent powierzy misję tworzenia rządu.

We wtorek w Sejmie odbyło się wspólne oświadczenie liderów Koalicji Obywatelskiej, Trzeciej Drogi oraz Nowej Lewicy. Swoje ugrupowania reprezentowali: Donald Tusk, Władysław Kosiniak-Kamysz, Szymon Hołownia oraz Włodzimierz Czarzasty.

– Potwierdziliśmy gotowość pełnej współpracy i tworzenia nowej większości w przyszłym parlamencie. To jest ważna informacja w dniu, w którym prezydent Andrzej Duda rozpoczyna konsultacje z ugrupowaniami, jakie weszły do parlamentu w tych wyborach – oświadczył Donald Tusk, szef Platformy Obywatelskiej.

O godz. 12.00 rozpoczęły się konsultacje prezydenta Andrzeja Dudy z przedstawicielami komitetów wyborczych, które będą miały swoją reprezentację w nowym Sejmie. Prezydent spotkał się z przedstawicielami Prawa i Sprawiedliwości, natomiast na godz. 14.00 zaplanowane są konsultacje z Koalicją Obywatelską.

Spotkania z prezydentem będą kontynuowane w środę. Andrzej Duda spotka się wówczas z przedstawicielami Trzeciej Drogi, Lewicy i Konfederacji.

TV Trwam News/PAP

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl