CBŚP przejęło nielegalną fabrykę papierosów na Dolnym Śląsku

Ponad 18 mln papierosów i 25 ton tytoniu zabezpieczyli policjanci w nielegalnych fabrykach papierosów na Dolnym Śląsku.

Jak poinformowało Centralne Biuro Śledcze Policji gang, który zajmował się produkcją mógł spowodować wielomilionowe straty dla budżetu państwa.

Fabryka, którą zajęli policjanci była wyposażona w kompletną linię produkcyjną i linię do pakowania  o dużej wydajności.

O szczegółach akcji policji – mówi komisarz Agnieszka Hamelusz, rzecznik prasowy komendanta CBŚP.

– Policjanci Centralnego Biura Śledczego Policji współdziałając ze strażą graniczną i izbą celną dotarli zarówno do hal produkcyjnych jak i magazynów grupy przestępczej. Tutaj wstępnie straty Skarbu Państwa z tytułu działalności nielegalnej fabryki szacujemy na ponad 16 mln złotych. Ta akcja miała miejsce w kilku miejscach jednocześnie. Policjanci dotarli między innymi do hali produkcyjnej, która znajdowała się w małej miejscowości w powiecie polkowickim, jak również do hal magazynowych, gdzie przechowywany był tytoń do produkcji. Natomiast tam, gdzie znajdowały się przeładowywane papierosy, gdzie miały w konsekwencji miały trafić do krajów Europy Zachodniej to mała miejscowość Psary pod Wrocławiem, gdzie były pakowane gotowe papierosy do tirów przewożących margarynę – zaznacza Agnieszka Hameleusz.

Dotychczas w sprawie zatrzymano 15 osób, w tym siedmiu obywateli Ukrainy.

Dziewięć osób usłyszało już zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej. Pozostałym grozi kara do trzech lat więzienia za przestępstwa karno-skarbowe.

W tym roku policjanci zlikwidowali już dwudziestą nielegalną fabrykę papierosów. Po wyprodukowaniu papierosy takie najczęściej są przemycane na Zachód.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl