fot. PAP/EPA

Po południu delegacja ministrów uda się do Wlk. Brytanii

Po południu do Londynu uda się delegacja ministrów, w tym m.in. szef Ministerstwa Spraw Zagranicznych Witold Waszczykowski, w związku z incydentami skierowanymi przeciwko polskim obywatelom – poinformował dziś na briefingu prasowym dyrektor biura rzecznika prasowego MSZ Rafał Sobczak.

Jak podkreślił, możliwe jest, że wizyta ministrów zostanie przedłużona do wtorku.

W niedzielę MSZ podawał, że planowany jest wyjazd do Wielkiej Brytanii – oprócz szefa Ministerstwa Spraw Zagranicznych – także szefa Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusza Błaszczaka i ministra sprawiedliwości, prokuratora generalnego Zbigniewa Ziobry.

Rafał Sobczak zaznaczył dziś, że szczegóły wizyty są dogrywane. Jak mówił, być może do Londynu poleci dwójka, a nie trójka ministrów. Polska strona chce, aby z polskimi ministrami spotkali się ich brytyjscy odpowiednicy.

Delegacja ministrów chce także spotkać się z mieszkającymi w Wielkiej Brytanii Polakami – powiedział rzecznik.

W niedzielę w brytyjskim Harlow znów pobito Polaków. Kilka dni wcześniej w tym mieście na skutek podobnej napaści zginął polski obywatel. Policja bada incydent, jako potencjalnie motywowany nienawiścią na tle narodowościowym. Według MSZ pobici w niedzielę Polacy opuścili już szpitale, a ich zdrowiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

PAP/RIRM/

drukuj