fot. facebook.com/psozc

Całodobowe czuwanie w intencji sędziów Trybunału Konstytucyjnego

Trwa całodobowe czuwanie w Sanktuarium Jana Pawła II w Krakowie na Białych Morzach w intencji sędziów Trybunału Konstytucyjnego w związku z orzeczeniem w sprawie tzw. aborcji eugenicznej. Inicjatorem wydarzenia jest Polskie Stowarzyszenie Obrońców Życia Człowieka.

13 października rozpoczęła się Nowenna Życia za wstawiennictwem św. Jana Pawła II. Modlitwa została zainicjowana przez Polskie Stowarzyszenie Obrońców Życia Człowieka w intencji „korzystnego dla dzieci nienarodzonych orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji eugenicznej”. [czytaj więcej]

„Pragniemy poinformować, że Nowennę Życia zakończymy całodobowym czuwaniem z 21 na 22 października w Sanktuarium Jana Pawła II w Krakowie na Białych Morzach” – wyjaśniają organizatorzy.

Czuwanie rozpoczęła dziś Msza św. o godz. 8.00, sprawowana w intencji dobrej decyzji sędziów TK. Po Eucharystii wierni udali się do kaplicy Serca Pana Jezusa, gdzie odmówiono modlitwę przypisaną na ostatni dzień Nowenny Życia, po czym rozpoczęto 24-godzinne czuwanie.

O godz.15.00 modlono się Koronką do Bożego Miłosierdzia. Dwie godziny później sprawowano drugą Mszę św. połączoną z nabożeństwem różańcowym.

Ufamy, że tak wyjątkowo przeżywane w tym roku liturgiczne wspomnienia św. Jana Pawła II przyniesie błogosławione owoce dla przyszłości nienarodzonych Polaków i ich rodzin” – wyjaśnia Polskie Stowarzyszenie Obrońców Życia Człowieka.

Całonocna adoracja w ciszy zakończy się 22 października Mszą św. celebrowaną o godz. 8.00. Po Eucharystii organizatorzy zapraszają na wspólną modlitwę przed ołtarzem relikwii litanią do św. Jana Pawła II.

pro-life.pl/radiomaryja.pl

drukuj