Bon lekiem na wyludnianie

Lekiem na wyludnianie się miast ma być bon opiekuńczo-wychowawczy. Bon ma być zachętą dla rodziców do pozostania w gminie. Jednym z warunków jego otrzymania byłoby płacenie podatków. O sprawie napisał jeden z dzienników.

Projekt Związku Dużych Rodzin ”Trzy Plus” przewiduje, że na dziecko przysługiwałoby 550 zł miesięcznie. Bon mógłby być przeznaczony m.in. na opiekę dla dziecka, żłobek lub inne niezbędne wydatki. Bony przyniosłyby również profity samorządom. Poprzez płacenie podatków wspierałyby ich budżety.

Poseł Stanisław Szwed, wiceprzewodniczący sejmowej Komisji Polityki Społecznej i Rodziny, mówi, że to dobre rozwiązanie, jednak rodzinom wielodzietnym potrzebna jest konkretna i długofalowa pomoc ze strony rządu.

– Musi być konkretna pomoc dla rodzin, szczególnie dla tych, które chcą mieć dzieci. To musi być pomoc materialna, żeby rodzina wiedziała, że ma środki na przeżycie, że ma możliwość nabycia swojego mieszkania i przede wszystkim, żeby ojciec czy matka mieli pracę, bo bez tego trudno zakładać rodziny. To jest główny problem. Musi być spójna polityka państwa dotycząca systemu podatkowego czy też dodatku po urodzeniu dziecka – powiedział poseł Stanisław Szwed.

Z informacji GUS wynika, że liczba ludności w Polsce do 2050 roku spadnie najprawdopodobniej o ponad 4,5 mln. Za 35 lat Polskę zamieszkiwać będzie zaledwie 32 mln Polaków.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl