Nysa: trwa V Ogólnopolski Zjazd Dużych Rodzin

W Nysie na Opolszczyźnie trwa V Ogólnopolski Zjazd Dużych Rodzin. Ponad tysiąc uczestników, głównie rodzin z co najmniej trojgiem dzieci, rozmawia i dzieli się ze sobą doświadczeniem i informacjami. Honorowy patronat nad Zjazdem objął prezydent RP Andrzej Duda.

Podczas wydarzenia przewidziane są prace w grupach, koncerty i inne atrakcje, a także panele dyskusyjne.

W dniu jutrzejszym, poświęconym Karcie Dużej Rodziny, udział w Zjeździe weźmie m.in. minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska.

Pierwszy Zjazd wynikał z potrzeby spotkania się, bo korespondowaliśmy ze sobą mieszkając w różnych krańcach Polski – prezes zarządu Związku Dużych Rodzin 3Plus Joanna Krupska.

– Kolejny Zjazd jest kontynuacją tradycji i realizacją potrzeby podzielenia się naszymi problemami, uświadamiania sobie naszej tożsamości i naszych potrzeb. Przez całą sobotę będziemy spotykać się w małych grupach warsztatowych. Mamy ofertę zajęć edukacyjnych, artystycznych i sportowych. Zawsze jest też oferta dotycząca pracy nad relacjami. To wszystko w rodzinnym klimacie w celu tworzenia kultury rodzinnej – wskazuje Joanna Krupska.

V Ogólnopolski Zjazd Dużych Rodzin zakończy się w niedzielę uroczystą Mszą św. pod przewodnictwem ks. bp. Andrzeja Czai w bazylice mniejszej pw. św. Jakuba i św. Agnieszki w Nysie.

RIRM

drukuj