Biedroń nakazał policzyć krzyże w słupskich szkołach

Homoseksualny prezydent Słupska Robert Biedroń nakazał dyrektorom szkół i przedszkoli policzenie krzyży. Władze tłumaczą, że do ratusza wpłynęło zapytanie w ramach informacji publicznej od jednego ze stowarzyszeń. Miasto odpowiedziało pozytywnie. O sprawie napisał jeden z portali.

Księża i lokalna społeczność nie kryją swego oburzenia sprawą – tym bardziej, że prezydent Biedroń już wcześniej m.in. usunął ze swojego gabinetu portret św. Jana Pawła II. Dodatkowo bulwersuje fakt, że  dyrektorzy  placówek mieli też podać informację „w jaki sposób zapewniana jest równość różnych wyznań oraz rozdział państwa od Kościoła”.

Prof. Krystyna  Pawłowicz ocenia, że władze miasta nie miały żadnych podstaw, by podejmować takie działania.

– W moim przekonaniu, ponieważ liczenie krzyży do niczego nie prowadzi, jest to raczej forma zastraszania. (…) Przygotowywanie przez władze miasta takiego materiału pod ewentualne dalsze podejmowanie kroków do walki z krzyżem wykracza absolutnie poza kompetencje. Jeszcze raz to powiem – to jest formą nadużycia władzy, wkraczania w sferę bardzo osobistą – powiedziała prof. Krystyna Pawłowicz.

Z informacji jednego z portali wynika, że tylko niektórzy z dyrektorów odpowiedzieli na apel prezydenta Słupska. Pojawiają się spekulacje, że Ci, którzy nie udzielili odpowiedzi, mogą zostać pociągnięci do odpowiedzialności.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl