Chiny popierają wznowienie rozmów ws. programu atomowego Korei Płn.

Chiny wezwały do wznowienia negocjacji,  które od siedmiu lat tkwią w impasie. Wezwanie dotyczy państw zaangażowanych w rozmowy na temat likwidacji  północnokoreańskiego programu atomowego.

Występując w Pekinie na sympozjum z okazji 10. rocznicy wspólnej deklaracji sześciu uczestniczących w rokowaniach państw chiński minister spraw zagranicznych Wang Yi oświadczył, iż dialog z udziałem Chin, USA, Rosji, Japonii, Korei Południowej i Korei Północnej jest wciąż najlepszym sposobem radzenia sobie z kwestią nuklearną na Półwyspie Koreańskim. Rozmowy doznały fiaska w 2008 roku, gdy Pjongjang odmówił zgody na zagraniczne inspekcje i zadeklarował wygaśnięcie porozumienia.

Korea Północna dokonała pod koniec 2012 próbnego startu rakiety dalekiego zasięgu, a na początku roku 2013 przeprowadziła kolejny test nuklearny. W ostatnim czasie zasygnalizowała, że myśli o wysłaniu sztucznego satelity na orbitę wokółziemską i o eksperymentalnym zdetonowaniu ładunku jądrowego.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl