Biały protest w obronie dzieci nienarodzonych

Polacy, którzy opowiadają się za obroną życia dzieci nienarodzonych organizują dziś w wielu miastach #biały protest. To odpowiedź na tzw. strajk kobiet i czarny protest środowisk lewicowych i feministycznych przeciwko zaostrzeniu prawa aborcyjnego.

Kontra akcję czyli #Białyprotest w obronie praw dzieci poczętych organizuje m.in. Karmelitańska Wspólnota Nowej Ewangelizacji „Solniczka” z Wrocławia.

Uczestnicy akcji modlą się przez określony czas Koronką do Bożego Miłosierdzia w konkretnych intencjach – mówi Elżbieta Kuczyńska-Kula z Parafii Opieki św. Józefa ze Wrocławia.

Proponujemy biały protest polegający na tym, że jako osoby wierzące, przyjmujemy dekalog jako wykładnie jakichkolwiek rozstrzygnięć we wszystkich problemach dotyczących życia. Proponujemy poparcie dla projektu obywatelskiego, który nie definiuje słowa wybór, jako wybór pomiędzy śmiercią, a życiem, ale pomiędzy tym, jak pomóc kobietom, które niekoniecznie i nie w każdym przypadku miały intencje począć to życie. Nie chcemy, żeby jakiekolwiek życie, które jest darem od Boga było dyskutowane w sensie prawa, do tego, czy ma prawo się urodzić, czy ma zostać abortowane – zaznacza Elżbieta Kuczyńska-Kula.

Na portalach społecznościowych w odpowiedzi na #czarnyprotest powstała także akcja #IdęwPoniedziałekdoPracy  wpisuje się ona w inicjatywę tzw. białego protestu. Młodzi popierają w ten sposób działania pro-life.

RIRM

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl