fot. pixabay.com

Sejm odrzucił projekt przeciwko życiu

Sejm nie zgodził się na dalsze procedowanie projektu zgłoszonego przez proaborcyjnych aktywistów. Marta Lempart i jej zwolennicy chcieli, by o zabójstwie dziecka decydowały 13-letnie dziewczynki.

Środowisko związane z Martą Lempart już dwa lata temu wyrażało swoje zdanie w sprawie zakazu tzw. aborcji. Marta Lempart gościła także w niektórych mediach.

– Największym wrogiem kobiet zawsze jest i będzie Kościół – przekonywała proaborcyjna aktywistka.

Dzisiaj Marta Lempart znalazła się nawet w Sejmie.

– Nasz projekt likwiduje bezprawne posługiwanie się przez lekarzy klauzulą religijną – powiedziała Marta Lempart.

Marta Lempart, zwolennik zabijania nienarodzonych dzieci, wszędzie forsuje swój plan, by tzw. aborcja odbywała się na życzenie. Tym razem złożyła projekt ustawy, który jest wprost sprzeczny z konstytucją i wyrokiem Trybunału Konstytucyjnego.

– Projekt usuwa skutki pozakonstytucyjnych działań zespołu pani magister Przyłębskiej zasiadającego w dawnym budynku Trybunału Konstytucyjnego – zaakcentowała proaborcyjna aktywistka.

To projekt, który nie chce żadnych dyskusji.

– Prawo dziecka do życia jest prawem podstawowym – stwierdziła Teresa Wargocka, poseł PiS.

Projekt zwolenników tzw. aborcji na życzenie żąda, by podporządkować się cywilizacji śmierci. Mówił o tym w Sejmie poseł Janusz Kowalski z Solidarnej Polski.

– Cywilizacja śmierci ma dziś twarz pani Marty Lempart i niestety szefa PO, Donalda Tuska, który obiecał zabijanie dzieci do 12. tygodnia powiedział Janusz Kowalski.

To projekt, który chce odebrać wierzącym lekarzom możliwość postępowania w zgodzie z własnym sumieniem.

– Popieracie zapisy uderzające w wolność lekarzy, odmawiając im prawa do skorzystania z klauzuli sumienia – zaakcentowała poseł Joanna Borowiak.

Zabijania nienarodzonych dzieci chcą proaborcyjni aktywiści, obok których ramię w ramię stanęła Lewica.

– Radykalizm z PiS jest tu – podkreśliła Katarzyna Kotula, poseł Lewicy.

Proaborcyjni aktywiści domagali się, by o zabójstwie dziecka decydowały dzieci.

W sprawie aborcji twórcy projektu chcą narzucić 13-latkom pełną swobodę – zwróciła uwagę Anna Milczanowska, poseł PiS.

Za odrzuceniem projektu opowiedziało się 265 posłów. Podobnie jak posłowie PiS głosowali w większości politycy Koalicji Polskiej, PSL, Konfederacji, Kukiz’15 i Porozumienia, a także pojedyncze osoby z Polski 2050.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl