fot. Magdalena Palembas

Rosyjska propaganda wymierzona w polski Kościół

Rosyjska propaganda bierze na celownik polski Kościół. Szerzy informacje jakoby Kościół w Polsce szykował się do wchłonięcia archidiecezji lwowskiej. „To absurd” – komentuje rzecznik Konferencji Episkopatu Polski, ks. Leszek Gęsiak.

Kreml regularnie próbuje budować napięcia pomiędzy Warszawą a Kijowem. Było już nieprawdziwe pismo ministra spraw zagranicznych Ukrainy do polskiego MSZ-u. Były oskarżenia o próbę zajęcia Lwowa i zachodniej części kraju.

Teraz są kłamstwa na temat Kościoła w Polsce. Nieprawdziwe treści, że Konferencja Episkopatu Polski rozważa przejęcie archidiecezji lwowskiej na Ukrainie – podała Służba Wywiadu Zagranicznego Rosji. „To fake news” – mówi rzecznik KEP, ks. Leszek Gęsiak,

„Absurdalność tych informacji jest dosyć oczywista i trudno nawet to komentować (…). Kościół także może stać się podmiotem gry politycznej związanej z interesami tej wojny” – zaznaczył kapłan.

Rzecznik KEP zaapelował przy tym do mediów, by podawały tylko rzetelne, sprawdzone informacje dotyczące tego, co dzieje się wokół wojny za wschodnią granicą.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl