BGK: Zakończenie przyjmowania wniosków MDM na 2017 r.

BGK wstrzymuje dziś przyjmowanie wniosków o dopłaty w ramach rządowego programu „Mieszkanie dla Młodych” z puli na bieżący rok. Bank podał, że suma finansowego wsparcia osiągnęła już 95 proc. kwoty zaplanowanej na wypłaty w ustawie budżetowej na 2017 rok.

W tym roku na program „Mieszkanie dla Młodych” zarezerwowano 746 mln zł.

Duże zainteresowanie programem świadczy o skali potrzeb mieszkaniowych i poprawie sytuacji rodzin w Polsce – ocenia poseł Prawa i Sprawiedliwości Gabriela Masłowska.

– Spadające bezrobocie do poziomu nieco ponad 8 proc., najniższego od kilku lat, powoduje, że do rodzin dociera więcej dochodu narodowego z podziału, posiadają większe dochody. W związku z tym jest im łatwiej podjąć decyzję, podjąć wysiłek nabycia własnego mieszkania. Myślę, że to jest sprawa ogólnie poprawy sytuacji ekonomicznej w rodzinach, choć może na początek nieznacznej, ale towarzyszy temu nadzieja, że rząd wywiązuje się ze zobowiązań i że ten kierunek wspierania rodzin, podnoszenia aktywności gospodarczej będzie utrzymany – mówi poseł.

Połowa puli na ten rok została rozdysponowana w ubiegłym roku, druga część środków została odblokowana na początku stycznia.

Warto przypomnieć, że rząd PiS w ramach wsparcia polskich rodzin przygotował program „Mieszkanie Plus”.

RIRM

drukuj