Bezpłatne badania w Dniu Walki z Rakiem

Z okazji obchodzonego dziś Światowego Dnia Walki z Rakiem na pl. Zamkowym w Warszawie będzie można wykonać bezpłatnie badania krwi, m.in. pod kątem wirusa HCV – jednej z przyczyn raka wątroby. Na staromiejskim rynku odbędzie się happening na łyżwach.

Na Placu Zamkowym w godz. 16-19 w autobusie Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa będzie można wykonać badania profilaktyczne m.in. morfologię krwi oraz test na obecność wirusa HCV – jedną z podstawowych przyczyn raka wątroby. Organizatorem badań są twórcy kampanii „Rak. To się leczy”, Ruch Społeczny Polskie Amazonki.

W ambulansie będzie można także wykonać pomiar tlenku węgla w wydychanym powietrzu, badanie poziomu cukru we krwi, pomiar ciśnienia tętniczego oraz dowiedzieć się, jak samej badać piersi. Dodatkowe badania w ambulansie przygotowało Centrum Prewencji Nowotworów COI w Warszawie.

Oprócz możliwości wykonania badań, w ramach dnia walki z rakiem, na lodowisku na staromiejskim rynku ok. godz. 17 odbędzie się happening. Warszawiacy będą mogli nauczyć się kroków prostego tańca, aby wspólnie wykonać go na łyżwach. Ponadto będzie można obejrzeć pokazy łyżwiarzy figurowych z Towarzystwa Łyżwiarstwa Figurowego „Walley”.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl