Ataki na Straż Leśną związane z obroną granicy polsko-białoruskiej. Lasy Państwowe reagują

Lasy Państwowe stanowczo zareagowały na skandaliczną publikację jednej z gazet szkalującą służbę Straży Leśnej na granicy polsko-białoruskiej. Autor artykułu zarzucił, że formacja ta została zmobilizowana do pomocy na granicy przede wszystkim po to, by grzebać zwłoki migrantów.

W tekście atakującym Lasy Państwowe sugerowano m.in., że wydarzenia, do których dochodzi na wschodzie Polski, noszą znamiona przestępstwa z art. 118a Kodeksu karnego, czyli tzw. zbrodni przeciwko ludzkości.

W odpowiedzi na skandaliczne zarzuty Lasy Państwowe wydały oświadczenie. Podkreślono w nim, że misją polskich leśników jest obrona granic Ojczyzny, w tym wspieranie funkcjonariuszy innych służb.

W tym kontekście leśnicy wskazali również, że publikacja oczerniająca pełną poświęcenia pracę strażników zapisze się w historii hańby dziennikarstwa.

Do treści kontrowersyjnego artykułu i zarzutów kierowanych pod adresem Straży Leśnej odniósł się rzecznik Lasów Państwowych, Michał Gzowski.

– To haniebna publikacja, która obniża już i tak niskie loty dziennikarstwa. To naplucie na mundur leśnika, strażnika leśnego, który teraz ciężko służy Polsce i współpracuje ze służbami pilnującymi wschodniej granicy. Chodzi o naplucie na godność służb, które sprawiają, że Polacy mogą czuć się bezpiecznie – powiedział Michał Gzowski.

Jak dodał rzecznik Straży Leśnej, Lasy Państwowe podejmują już zdecydowane kroki prawne wobec gazety i autora tekstu. Przygotowywany jest pozew z wnioskiem o sprostowanie i usunięcie tekstu.

 

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl