Atak liberałów na polski rząd. Przesłano projekt rezolucji ws. Polski

Szef europejskich liberałów Guy Verhofstadt przesłał pozostałym grupom w Parlamencie Europejskim projekt rezolucji dot. Polski. Jak informuje portal „RMF24” nie zawiera ona bezpośredniej krytyki rządu premier Beaty Szydło.

Zapowiada jednak, że PE będzie szczegółowo analizował efekty procesu nadzoru uruchomionego przez Komisję Europejską.

Ponadto w rezolucji wskazano, że Parlament powróci do sprawy Polski po tym, jak Komisja Wenecka wyda opinię w sprawie Trybunału Konstytucyjnego.

Decyzja o ewentualnym przyjęciu rezolucji ma zapaść jutro. Europoseł Prawa i Sprawiedliwości Tomasz Poręba mówi, że ta inicjatywa pokazuje, jakie są prawdziwe intencje działań liberałów wobec Polski.

– To jest atak grup liberalnych, socjalistycznych na Polskę, na centroprawicowy rząd motywowany politycznie, a nie troską o standardy demokratyczne w naszym kraju. Myślę, że po tej debacie, która miała miejsce w Strasburgu, pewne środowiska Europy zrozumiały, że nie ma najmniejszych powodów kwestionowania porządku demokratycznego w Polsce. To, co robi pan Verhofstadt pokazuje, że najważniejszym celem jest atak na nasz rząd. Nasza grupa konserwatywna, ale mamy nadzieję, że poprze nas także grupa chadecka. Będzie robić wszystko, by do żadnej rezolucji w najbliższych latach nie dopuścić – zaznacza Tomasz Poręba.

Guy Verhofstadt był politykiem, który najmocniej atakował premier Beatę Szydło podczas debaty dotyczącej sytuacji Polski na forum Parlamentu Europejskiego.

RIRM

drukuj