[TYLKO U NAS] Prof. M. Piotrowski: UE wykorzystuje każdą możliwą okazję, aby zamanifestować, że nie podoba jej się prawicowy rząd w Polsce

To jest niekończąca się historia. (…) Unii Europejskiej po prostu nie podoba się rząd Zjednoczonej Prawicy w Polsce i wykorzystuje każdą okazję, aby to zademonstrować i zamanifestować, czy to odwołując wiceprzewodniczącego PE z Europejskiej Grupy Konserwatystów i Reformatorów, która w Polsce należy do formacji prawicowej, czy też zajmując się rzekomym łamaniem praworządności w Polsce, czy tropieniem kornika-drukarza w Puszczy Białowieskiej – powiedział w audycji „Aktualności dnia” na antenie Radia Maryja europoseł prof. Mirosław Piotrowski.

Polityk skomentował odwołanie z funkcji przewodniczącego Parlamentu Europejskiego europosła PiS Ryszarda Czarneckiego. [więcej]

Ryszardowi Czarneckiemu uniemożliwiono nawet zabrania głosu przed głosowaniem – zwrócił uwagę prof. Mirosław Piotrowski.

– Kolega Ryszard Czarnecki nie miał możliwości nawet odezwać się i wytłumaczyć sytuację, a regulamin zinterpretowano w ten sposób, że osoby wstrzymujące się nie były liczone w głosowaniu, ale nawet gdyby były, to i tak ta większość zostałaby uzyskana – zaznaczył.

Prawie 450 głosów za odwołaniem z funkcji Ryszarda Czarneckiego pokazuje sprawność działania tzw. grupy Spinellego w Parlamencie Europejskim – ocenił europoseł.

– Jest to świadectwo na to, jak sprawnie i prężnie działa grupa Spinellego w Parlamencie Europejskim, przypomnę – komunisty, którego imię i nazwisko nosi główny budynek Parlamentu Europejskiego w Brukseli i która to grupa, nawiązująca do manifestu z Ventotene i Spinellego, szczyci się, że w swoich szeregach ponad 100 europosłów z różnych grup politycznych i tę koalicję różnych grup politycznych można było dziś na sali obrad w trakcie głosowania nad odwołaniem polskiego wiceprzewodniczącego PE obserwować – wskazał gość „Aktualności dnia”.

Polityk zauważył, że dzisiejsze głosowanie było tajne, więc nie będzie możliwości zweryfikowania w wydrukach, kto poprał decyzję o odwołaniu Ryszarda Czarneckiego z funkcji wiceprzewodniczącego PE.

– Głosowanie było elektroniczne, jakkolwiek jak wszystkie głosowania bądź większość głosowań personalnych było utajnione, więc radiosłuchacze nie będą mogli się zorientować, kto głosował za i przeciw, bo takich wydruków nie będzie. W związku z powyższym tzw. totalna opozycja będzie mogła ukrywać się, chyba że niektóre z tych osób błysną szczerością i zechcą pochwalić się, w jaki sposób głosowały – mówił prof. Mirosław Piotrowski.

Całość rozmowy z prof. Mirosławem Piotrowskim w „Aktualnościach dnia” dostępna jest [tutaj].

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl