Brytyjska Izba Gmin przyjęła plan wyjścia z Unii Europejskiej

Brytyjska Izba Gmin przyjęła zaproponowaną przez opozycyjną Partię Pracy uchwałę, która wzywa rząd do przedstawienia planu wychodzenia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej zanim rozpoczną się formalne rozmowy w tej sprawie.

W trakcie 6-godzinnej debaty opozycyjna Partia Pracy domagała się zaprezentowania oficjalnego planu negocjacji w sprawie Brexitu zanim rząd zrobi użytek z artykułu 50. unijnego Traktatu Lizbońskiego, dotyczącego formalnego wszczęcia procedury rezygnacji z członkostwa w UE. Wcześniej parlamentarzystom udało się zaakceptować rządowy terminarz przedsięwzięć związanych z Brexitem, przewidujący m.in. podjęcie najpóźniej 31 marca przyszłego roku negocjacji z Unią Europejską na temat opuszczenia jej przez Zjednoczone Królestwo.

Scena polityczna w Europie się zmienia. Podczas naszych negocjacji istnieje co najmniej 15 innych wydarzeń politycznych, które mogą mieć wpływ na zmianę procesu wyjścia z Unii Europejskiej. Połączenie tych czynników i ich wzajemne oddziaływanie daje klimat do podjęcia i tak skomplikowanych rozmów. Musimy znaleźć drogę – pomiędzy ogromną ilością konkurencyjnych interesów – aby nasi obywatele zyskali na wyjściu z Unii. Taki mamy cel – wskazuje David Davies, sekretarz stanu wyjścia z Unii Europejskiej.

Zgodnie z projektem Partii Pracy, premier Theresa May będzie musiała przedstawić podstawowe informacje dotyczące planów brytyjskiego rządu. Jak zastrzeżono w proponowanym tekście wniosku, ujawnienie jakichkolwiek informacji nie powinno zagrażać pozycji negocjacyjnej rządu w Londynie.


TV Trwam News/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl