wPolityce: Według nieoficjalnych informacji ekshumacja wykazała, iż w grobie śp. Piotra Nurowskiego spoczywało ciało innej osoby

Do otwarcia grobu Piotra Nurowskiego, byłego przewodniczącego Polskiego Komitetu Olimpijskiego, który zginął w katastrofie smoleńskiej doszło we wtorek. Jak informuje portal wPolityce, prokuratorzy, którzy dokonali ekshumacji, stwierdzili że odnaleziono tam szczątki innej osoby.

Poseł PiS-u Jacek Świat, którego małżonka zginęła pod Smoleńskiem mówi, że to dowód na to jak bardzo potrzebne są działania, które obecnie przeprowadza prokuratura.

Już te pierwsze ekshumacje przeprowadzone na wniosek rodzin pokazały, że zderzyliśmy się z czymś dla nas niebywałym, po prostu z barbarzyństwem. Niestety spodziewałem się, że takie sytuacje będą miały miejsce. To zresztą jeden z istotnych argumentów na to, żeby te ekshumacje jednak przeprowadzić – podkreśla poseł PiS.

Tymczasem na cmentarzu Salwatorskim w Krakowie ekshumowano dziś kolejną osobę, która zginęła w katastrofie smoleńskiej.

Z nieoficjalnych informacji wynika, że ekshumowano Ewę Bąkowską, działaczkę Stowarzyszenia Rodzin Ofiar Katynia Polski Południowej.

RIRM

drukuj