ARiMR organizuje spotkania dla rolników

„Wspólnie dla wielkopolskiej wsi”- tak nazywa się cykl 31 spotkań, które w Wielkopolsce organizuje Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. W trakcie spotkań urzędnicy instytucji podległych wojewodzie mówią o zagrożeniach i udogodnieniach dla gospodarzy.

To już trzecia edycja programu „Wspólnie dla wielkopolskiej wsi”. Przedstawiciele Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa chcą dotrzeć do rolników z aktualną ofertą pomocy – mówi Krzysztof Żok, wicedyrektor wielkopolskiego oddziału ARiMR.

– Takich spotkań jest corocznie 31, w każdym powiecie województwa wielkopolskiego, aby być bliżej rolników i rozmawiać bezpośrednio z rolnikami w terenie, o tym, czym zajmują się nasze instytucje, jaką mamy w danym momencie aktualną ofertę dla rolników – podkreśla Krzysztof Żok.

Lista informacji, jaką urzędnicy przekazują rolnikom, każdego roku jest nieco inna. Tym razem gospodarze dowiadują się między innymi z jakich programów mogą skorzystać, jeśli myślą o zakupie maszyn i gdzie szukać pomocy na rozpoczęcie działalności rolnej. Gospodarze zapoznają się też z aktualną sytuacją, co do afrykańskiego pomoru świń.

– Będziemy mówili o ASF, który stanowi zagrożenie dla produkcji zwierzęcej w Wielkopolsce, a więc tutaj wypowie się weterynaria na ten temat – wyjaśnia Zbigniew Król z Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu.

Spotkania odbywają się w 31 wielkopolskich powiatach.

– Z jednej strony są to nasze zaproponowane tematy. Z drugiej strony w trakcie zarówno konferencji, jak i po, można zasięgać opinii w indywidualnych sprawach już na stoiskach od naszych konsultantów – wskazuje Michał Zieliński, dyrektor wielkopolskiego oddziału ARiMR.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objął wojewoda wielkopolski Zbigniew Hoffmann.

TV Trwam News/RIRM

drukuj