fot. https://twitter.com/ARiMR_GOV_PL

W czwartek mija termin na składania wniosków o dopłaty z PROW za rok 2021

Uwaga rolnicy! To już ostatni moment na złożenie wniosku o dopłaty bezpośrednie. 17 czerwca mija podstawowy termin na składanie wniosków o przyznanie płatności bezpośrednich i obszarowych z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich za rok 2021.

Z wypełnieniem wniosku warto się pospieszyć.

– To jest ostatni moment na złożenie wniosku obszarowego w tym roku. Wnioski będziemy przyjmować od rolników do 17 czerwca. Ze względu na to, że są to ostatnie dni nasze biura powiatowe wydłużyły godziny pracy – tłumaczy Karolina Kwapisiewicz-Smoleń z wielkopolskiego oddziału Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Poznaniu.

 W tym roku rolnicy prowadzący małe gospodarstwa rolne składają takie same pełne wnioski, jak wszyscy gospodarze. Nie ma możliwości złożenia oświadczenia.

– Od 2021 roku wyłączną formą, w jakiej można złożyć wniosek o przyznanie płatności, jest forma elektroniczna – poprzez platformę eWniosekPlus, która znajduje się na stronie ARiMR – mówi Mateusz Bukowski, dyrektor wielkopolskiego oddziału ARiMR w Poznaniu.

Wypełnienie e-wniosku nie jest trudne. Jeśli jednak ktoś miałby z tym problem, może zwrócić się o pomoc.

– Można przyjść do biur powiatowych agencji. Najlepiej umówić się telefonicznie, ze względu na obecną sytuację. Pracownicy pomogą takiej osobie wypełnić wniosek i go wysłać – wyjaśnia Mateusz Bukowski.

Wątpliwości związane z wypełnianiem wniosków rolnicy mogą też konsultować, dzwoniąc pod bezpłatny numer infolinii: 800 38 00 84.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl