fot. pixabay.com

Radom: Oszukany 43-latek wrzucił do kosza na śmieci gotówkę i kartę bankomatową

Kilkadziesiąt tysięcy złotych stracił 43-latek z Radomia, który dał się oszukać mężczyźnie podającemu się za policjanta. Na jego prośbę radomianin wrzucił do kosza na śmieci gotówkę i kartę bankomatową wraz z PIN-em – poinformowała Justyna Leszczyńska z radomskiej policji.

We wtorek do 43-letniego mieszkańca Radomia zadzwonił mężczyzna podający się za funkcjonariusza Centralnego Biura Śledczego Policji. Poinformował go, że może być ofiarą oszustwa i poprosił o pomoc w schwytaniu przestępców.

„Radomianin uwierzył w opowiedzianą przez telefon historię i – zgodnie ze wskazówkami oszusta – wypłacił oszczędności z banku, a następnie gotówkę i kartę bankomatową z PIN-em wrzucił do wskazanego kosza na śmieci” – przekazała Justyna Leszczyńska.

Dodała, że mężczyzna stracił kilkadziesiąt tysięcy złotych.

Policja po raz kolejny apeluje, by nie przekazywać pieniędzy nieznajomym podającym się za pracowników różnych firm i instytucji, a tym bardziej policjantów.

„Funkcjonariusze policji nigdy nie informują telefonicznie o prowadzonych przez siebie sprawach. Nigdy nie proszą też o przekazanie pieniędzy” – podkreśliła Leszczyńska.

PAP

drukuj