15. Międzynarodowe Pokazy Lotnicze Air Show 2017 w Radomiu

W Radomiu rozpoczęły się dziś 15. Międzynarodowe Pokazy Lotnicze Air Show 2017. Są one częścią trwających właśnie 85. Obchodów Święta Lotnictwa Polskiego.

W pokazach dynamicznych zaprezentowanych zostanie 76 samolotów i śmigłowców, a w defiladzie otwierającej część wojskową 65 samolotów i helikopterów.

Wezmą w nich udział przedstawiciele 10 państw. O szczegółach mówi kpt. Magdalena Busz, rzecznik prasowy Międzynarodowych Pokazów Lotniczych AIR SHOW 2017.

– Zobaczymy statki powietrzne z Holandii, Włoch, Rumunii, Ukrainy, Austrii, Niemiec, Litwy, USA, Łotwy oraz Czech. Zaprezentują się zarówno wojskowi, jak i cywilni piloci. Mamy dla państwa także bardzo bogatą ofertę wystawy statycznej, gdzie zaprezentują się wszystkie rodzaje sił zbrojnych oraz wojska sojusznicze stacjonujące na terenie Polski. Zostanie wystawiony sprzęt Amerykanów, Brytyjczyków oraz Rumunów. Nowością na tegorocznym Air Show będzie bogata oferta edukacyjno-historyczna złożona z trzech stref: strefa dziecka, strefa challenge 1932 oraz strefa wysokich lotów – informuje Magdalena Busz.

Air Show w Radomiu to największe wydarzenie lotnicze w kraju. Ostatnie widowisko w 2015 roku obserwowało około 180 tys. osób.

Na radomskim lotnisku impreza ta odbywa się od 2000 roku. Pierwszy pokaz odbył się w 1991 r. w Poznaniu. Tegoroczna edycja potrwa dwa dni.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl