Apel o zaniechanie seksualizacji w szkołach

Human Life International Polska apeluje do MEN o zaniechanie zmian programowym przedmiotu „Wychowanie do życia w rodzinie”.

Żąda tym samym respektowania gwarantowanych konstytucją praw rodziców do wychowywania swoich dzieci zgodnie z własnymi przekonaniami. Chodzi także o kształtowanie postaw moralnych oraz sfery seksualnej.

Organizacją zwraca uwagę, że niepokojące są zapowiedzi resortu dot. zmian edukacji seksualnej, m.in. w miejsce edukacji typu A ma być wprowadzana edukacja seksualna typu B zachęcająca młodych do wczesnej aktywności seksualnej.

To budzi szczególny niepokój w kontekście podpisanej przez prezydenta Komorowskiego w otoczeniu feministek – tzw. konwencji przemocowej.

Mamy prawo do wychowywania dzieci zgodnie ze swoimi przekonaniami. Tymczasem pojawiają się w mediach informacje, że podręczniki są śmieszne, że przedmiot jest zrobiony infantylnie, że trzeba go koniecznie zmienić. MEN w sprawie edukacji seksualnej rozpoczął współpracę z feministycznymi radykalnymi stowarzyszeniami. Jest wyśmiewany sam przedmiot, podręczniki. Są też propozycje, by to zmienić. W kontekście podpisanej przez prezydenta Komorowskiego konwencji Rady Europy widzimy, że zagrożenie jest coraz większe. Te zmiany są wypracowane teraz po cichutku, a od jesieni wejdą do szkół i wtedy nie będziemy mogli nic powiedzieć. Musimy walczyć o nasze prawa – powiedziała Ewa Kowalewska, dyrektor Human Life International Polska.

Na stronie CitizenGo petycje w tej sprawie do MEN podpisało już ponad blisko 17 tys. osób. Wystarczy wejść na stronę www.citizengo.pl i kliknąć „podpisz”.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl