Apel IPN do mieszkańców Wileńszczyzny

Instytut Pamięci Narodowej zaapelował do mieszkańców Wileńszczyzny, aby przekazywali informacje na temat nieznanych miejsc pochówków ofiar totalitaryzmów.

Pracownicy Biura Poszukiwań i Identyfikacji IPN podkreślili, że ich misją jest odnalezienie, identyfikacja i godny pochówek ofiar totalitaryzmów. W związku z tym wystosowali apel do osób, które mogą posiadać informacje na ten temat.

Prof. Krzysztof Szwagrzyk, wiceprezes IPN, który kieruje działalnością Biura Poszukiwań i Identyfikacji Instytutu, podkreślił, że ważne jest, aby nie zapominać o Polakach, którzy pozostali poza granicami Polski.

Jeszcze w lipcu ruszamy na Kresy. Będziemy tam pracowali w kilku miejscach. Równolegle z naszymi działaniami archeologicznymi bardzo ważne jest gromadzenie wiedzy, która – mam nadzieję – pozwoli nam na odnalezienie innych, nie znanych nam miejsc pochówku. Stad nasz apel i wierzymy, że spotka się on z dobrą reakcją Polaków – powiedział prof. Szwagrzyk.

W celu skontaktowania się z badaczami należy pisać na adresy mailowe: dominika.sieminska@ipn.gov.pl oraz michal.nowak@ipn.gov.pl.

Więcej informacji o poszukiwaniach IPN na terenach wschodnich województw II Rzeczypospolitej znajduje się na stronie www.poszukiwania.ipn.gov.pl.

RIRM/TV Trwam News

drukuj