fot. TV Trwam

Łowicz: dobiegła końca peregrynacja jasnogórskiego obrazu

Zakończyło się Nawiedzenie Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej w diecezji łowickiej. Peregrynacji towarzyszyły słowa Jezusa „Oto Matka Twoja”.

Mszy św. na rynku w Łowiczu przewodniczył ks. abp Marek Jędraszewski – metropolita krakowski, a koncelebrowali liczni przedstawiciele Konferencji Episkopatu Polski. W uroczystościach uczestniczyli także parlamentarzyści i samorządowcy oraz tłumnie zgromadzeni wierni.

Homilię wygłosił ks. abp Sławoj Leszek Głódź, metropolita gdański.

Peregrynacja wizerunku Maryi jest naszym polskim wyznaniem wiary, świadectwem katolickiej narodowej wspólnoty i czasem łaski – mówił ksiądz arcybiskup.

– Także świadectwem wypowiadanym wobec tych, którzy twierdzą, że jakoby katolicyzm w naszej ojczyźnie był w odwrocie, że schodzi z pierwszej linii, jakby odstawał od ducha czasu. A jakiż to jest ten duch czasu? Duch czasu oczyszczony z tego, co jest duchem, błądzącym po meandrach egoizmu, hedonizmu, związania się praktycznym materializmem życia. Gdzież jest ten duch czasu? W tym trwającym terrorze poprawności politycznej, która w imię opatrznie rozumianej wolności w wielu krajach Europy, szczególnie zachodniej, usuwa z placów i ulic choinki bożonarodzeniowe, żłóbki – wskazywał ks. abp Sławoj Leszek Głódź.   

<hr>

Transmisję z uroczystości przeprowadziły Radio Maryja i Telewizja Trwam:

RIRM

drukuj