A. Macierewicz: sprawę imigrantów trzeba skonsultować z Polakami

W tej chwili trwa w Sejmie specjalne posiedzenie, na którym premier Ewa Kopacz przedstawi informacje rządu nt. nielegalnej migracji i jej reperkusji dla Polski. Kwestię imigrantów musimy skonsultować ze społeczeństwem – mówi wiceprezes PiS Antoni Macierewicz.

Decyzja o zwołaniu obrad zapadła po tym jak sejmowa opozycja skrytykowała decyzję Kopacz, która chciała, by rząd przedstawił informację o imigrantach pod koniec miesiąca.

Poseł Antoni Macierewicz w rozmowie z reporterem Radia Maryja powiedział, że zanim zostanie podjęta decyzja ws. imigrantów, potrzebne są szczegółowe informacje.

Najpierw wiedzieć: z jakimi ludźmi mamy do czynienia? Jaka to jest sytuacja społeczna? Ilu tych ludzi ma być? – I to zestawić z naszymi możliwościami i naszymi zobowiązaniami wobec Polaków w Kazachstanie, na Ukrainie i innych terenów zagrożonych agresją rosyjską. My musimy to skonsultować z polskim społeczeństwem, bo w ostateczności, to Polacy będą ponosili tego konsekwencje. Dopiero później na tej podstawie będzie można podjąć decyzję – zaznaczył Antoni Macierewicz.

W związku z kryzysem migracyjnym, Polska dotychczas zaproponowała przyjęcie 2 tys. uchodźców. Premier Kopacz mówiła jednak niedawno, że możliwości Polski są większe.

Komisja Europejska wyliczyła, że do Polski miałoby trafić około 12 tys. osób. 

RIRM

drukuj
Tagi: , , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl