PO chce zastąpienia umów o pracę kontraktami

Platforma Obywatelska szykuje zmiany w formie zatrudnienia. Politycy tej partii chcą, by umowy o pracę i umowy o dzieło zastąpiły jednolite kontrakty. Pomysł ten znalazł się w programie PO.

Kontrakty mają dać pracownikowi takie same uprawnienia jak etat. Jedyną zmianą byłby sposób naliczania urlopu.

Gdyby weszły w życie, to każdy pracownik musiałby podpisać z pracodawcą kontrakt na nowo. Nie wiadomo jednak, jak długo by obowiązywały.

Wiceszef sejmowej Komisji Polityki Społecznej i Rodziny, poseł Prawa i Sprawiedliwości Stanisław Szwed, negatywnie odbiera ten pomysł

– Po raz kolejny mamy zapowiedzi z których nic absolutnie nie wynika, tak jak zapowiedź zagubionej premier Kopacz, dotycząca likwidacji składek na ZUS i na fundusz ubezpieczeń zdrowotnych. Okazuje się, że to nie tak. Ministrowie próbują tłumaczyć o co premier chodziło. Myślę, że wszystkie te propozycje są tylko rzucone po to, aby namieszać ludziom w głowach przed wyborami – podkreśla poseł Stanisław Szwed.

Poseł dodaje, że podstawową formą zatrudnienia powinna pozostać umowa o pracę.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl