„Twierdza Europa” – antyimigranckie manifestacje w Europie

W 14 krajach Europy odbędą się dziś antyimigranckie manifestacje. Protesty pod szyldem „Twierdza Europa” zostaną zorganizowane m.in. w Polsce, Czechach oraz na Słowacji – łącznie nawet w kilkuset miastach.

Europejczycy wielokrotnie wychodzili już na ulice sprzeciwiając się przyjmowaniu nielegalnych uchodźców. Dziś po raz pierwszy uczestnicy wszystkich manifestacji będą się solidaryzować za pomocą łącz internetowych i telebimów.

W Warszawie pikietę organizuje Ruch Narodowy. Poseł Robert Winnicki, prezes ugrupowania, podkreśla, że trzeba powstrzymać falę przemocy, jaka ma miejsce w państwach, do których przybyły setki tysięcy obcokrajowców z Bliskiego Wschodu i Afryki Północnej.

– Zapraszam wszystkich Polaków zatroskanych o to, by Polska po prostu pozostała Polską, by w Polsce nie było islamskich dzielnic, by w Polsce nie dochodziło do rabunków, gwałtów, napadów, morderstw na wzór zachodnioeuropejski. Czyli po prostu, by powstrzymać falę najazdu obcych imigrantów z obcych kręgów kulturowych – mówi poseł Robert Winnicki.

Do Warszawy przyjedzie liderka niemieckiej Pegidy Tatjana Festerling. Pikieta na Placu Zamkowym w Warszawie rozpocznie się o godz. 15.00.

Manifestacja Pegidy miała odbyć się dziś we Wrocławiu, jednak została odwołana.

Decyzją rządu Ewy Kopacz do Polski ma przybyć ok. 7 tys. nielegalnych uchodźców. Pierwsi uchodźcy maja się pojawić już w marcu.

RIRM

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl